Jak to celé probíhá?

Zde se můžeš podívat, jak soutěž probíhá krok za krokem.

O projektu

1. Nápad

Popřemýšlej, jak by šlo zlepšit svět kolem tebe. Víš třeba o někom, kdo by potřeboval pomoc? Napadá tě, jak by to šlo zařídit? Mohlo by to být uskutečnitelné? Super! Pojďme dál!

Nemusíš se bát, pokud tvůj nápad není hned na začátku úplně dopodrobna promyšlený. Klidně to může být jen náčrt. Společně už s tím nějak poradíme a zkusíme to vyšperkovat.

Nemáš tak úplně originální nápad, ale znáš třeba nějaký dobročinný projekt, který funguje v zahraničí, ale k nám se nedostal? Napiš nám taky! Můžeme to společně změnit a projekt uvést v život i u nás.

Obrázek žárovky

2. Přihlášení

Vyplň jednoduchý formulář (zabere jen chvíli), kde nám o svém projektu (nápadu na projekt) řekneš.

Pro ulehčení práce najdeš na stránce s formulářem příklad dobrého a špatného projektu, který ti snad pomůže s vyplňováním a uspořádáním myšlenek 😊

Pokud si s nějakým bodem nebudeš vědět rady, klidně to přímo do dané kolonky ve formuláři napiš, kontaktujeme tě na uvedený email a zkusíme všechno vyjasnit.

obrázek počítače, s ilustračními bublinami textu

3. Posouzení

Teď je už řada na nás. Náš tým tvůj nápad probere a posoudí. Tobě stačí jen počkat, až se ti ozveme, abychom se dohodli, jak postupovat dál.

Budeme tě kontaktovat na email, který jsi nám uvedl ve formuláři v kroku jedna. Kdybychom se snad dlouho neozývali (což se ale určitě nestane), můžeš se nám připomenout na emailové adrese info@napademtozacina.cz

obrázek kluka, který se dívá na obrazovku

4. Doladění

Spolupracuj s námi a proměň svůj nápad v životaschopný projekt, který se může uskutečnit.

Spolu to zvládneme… Kde je vůle, je i cesta… Prostě to bude super! 😀

obrázek tří spolupracovníků

5. Hlasování

Řekni o svém nápadu kamarádům a popros je, aby pro tebe hlasovali. Propaguj svůj projekt, získej pro něj co nejvíc podpory. Sleduj s námi, jak se tvůj nápad i nápady tvých spolusoutěžících líbí.

Propagace nebude zdaleka jen na tobě. Mise naděje a Filozofická fakulta budou tvůj projekt sdílet na svých sociálních sítích a psát o tobě, kde to půjde😊

Čím víc lidí pro svůj projekt nadchneš, tím větší máš šanci, že v soutěži uspěješ, získáš podporu od univerzity a tvůj nápad zlepší svět.

obrázek kluka s telefonem

6. Vyhlášení

Se zatajeným dechem sleduj vyhlašování výsledků. Budeme držet palce, aby zvítězil zrovna tvůj projekt.

Jedny výsledky budou v rukou veřejnosti, druhé v rukou naší poroty. Budeme se snažit, aby, žádný opravdu dobrý projekt nezůstal stát stranou.

I kdybys ale snad v soutěži neuspěl, neznamená to, že se tvůj projekt nemůže uskutečnit, nebo že bys s námi nemohl začít pomáhat. Můžeš se stát jedním z dobrovolníků Mise naděje a pracovat s námi. Děláme toho spoustu😊 Mrkni na náš facebook SEM.

obrázek předávání cen

7. Uskutečnění

Od FF MU dostaneš stipendium a s námi se můžeš pustit do uskutečňování svého nápadu. Dokázal jsi to! Tvá myšlenka se stala realitou! Tvůj nápad pomáhá!

Co dodat? Nápadem to začíná… Mám nápad! 

Od FF MU můžeš dostat stipendium ve výši až 30 000 Kč na realizaci projektu.

V Misi máme s dobročinností dlouholeté zkušenosti, o které se rádi podělíme. Pomůžeme například s plánováním, zajištěním dobrovolníků, s otázkami IT a grafiky nebo i s obstaráním dodatečného financování, pokud by stipendium nepokrylo všechny náklady.

Zní to dobře, že?

obrázek rakety

Dej projektu hlas!