9. Počátek a konec. Já jsem. Kdo? My.

Popis projektu

Na počátku všeho a nakonci všeho jsem já a zárověn nejsem. Ovšem bez druhých, ostatních jsem i nejsem nic v tomto velkém širém světě. Nemohu se projektovat, projevovat, tvořit, bez toho, aniž bych měla diváka, vnímatele, podporovatele, ale i odpůrce, kritika. Ti všichni jsou tu pro mě a mé poznání toho kdo jsem. Kdo jsem? Jedině interakci s druhými jsem schopni manifestovat se ve hmotě a vzajemně se učit a podporovat v našem růstu. Každý má co předat a obohatit druhé. Za mě cesta, která k přijmutí všeho, včetně druhých, ať už jsou jacíkoliv a nesou jakékoliv hodnoty. Představa formy projektu je v konturách taková: učasticí, každý má před sebou plátno, na počátku je ticho a každý začne malovat ze svého ticha na své plátno. Po určitém stanoveném časovém úseku se opustí svoje místo a přemístí se vedle, k sousedu, kde nyní je jeho prostor k vyjadření. Tentokrát do ticha vstupuje hudba, která každého již nějakým způsobem oslovuje, ovlivňuje, vyvolává určité psychycké jevy, které se promítnou automaticky do tvorby. Hudba by se po každé výměně učastníka a jeho posunu k sousedovu plátnu měnila. Až se tzv. majitel navratí ke svému plátnu, ke svému počatku, hudba se vypne a v tichu dokončí tzv. “svůj” obraz. Nastane konec. Kruh se uzavře. Člověk, který stál na začatku, je jiný na konci, jiným člověkem, i když je to stále on.

Komu bude projekt prospěšný

Všem, kteří rádi poznávají sebe sama, chtějí růst, nespokojí se pouze s tím, co se píše a říká v mediích, ale přemýšlejí o podstatě toho, proč tu jsme a kdo jsme. Pro ty, kteří, neoddělují duchovno od materialismu, a nebojí se převzít zodpovědnost za sebe sama a své činy, konání, neb jedině tak lze být svobodný. Jak to celé souvísí s dobročinností? Jakmile lidé i přes svou odlišnost najdou k sobě cestu, zlepší se vztahy a tím lze pomalinku měnit svět.

Co zhruba budeš k projektu potřebovat?

Prostor, místo za pěkného počasí venku. Plátna, barvy, štetce a skupinu dobrovolníku cca 15- 25 lidí. Možnost připojení s hudbou, člověka, který si ví rady s technikou a ozvučením a dokáže odborně poradit, co se týče výběru a uspořádání hudebního pásma, na kterou budou dobrovolníci malovat. Člověka, který by natočil záznam, této happeningové akce. V neposlední řadě a velmi důležité, prostoru, kde by mohla být uspořadá výstava vzniklých obrazů a videoprojekce pro veřejnost.

Existuje někde již podobný projekt?

Naprosto ne.

Dej projektu hlas!

* Hlasy aktualizujeme jednou během dne, proto se prosím nelekejte, jestliže se Váš hlas nezapočte ihned.

Dej projektu hlas!