5. S hlavou nad hladinou: Jak plavat a neutonout v peřejích poruch plodnosti

Popis projektu

Cílem projektu je vznik webových stránek poskytujících informace a podpůrný prostor pro páry, jejichž cesta k dítěti je složitější, než čekaly. Poruch plodnosti přibývá (v ČR se týká asi šestiny párů), stejně jako lékařských metod léčby těla. Specifické nároky psychiky v této nestandardní a velmi zátěžové situaci však často zůstávají opomíjeny. Webovky by tu byly pro všechny, kterých se téma týká – ať už bezprostředně, nebo jinak. Pomáhaly by formou:

  • Vzájemné psychické podpory (online svépomocné skupiny);
  • informační osvěty (přístupně podané odborné poznatky, zvyšující povědomí o specifikách této náročné situace a o přirozenosti nových potřeb lidí, kteří se v ní ocitli – články, rozhovory,…); 
  • nabídky dalších možností, kde dočerpat psychické síly a kudy jít životem dál (e-rozcestník s přehledem spolehlivých informačních zdrojů o alternativních cestách k rodičovství, s psychology na téma zaměřenými, aj.).

O autorce

Tereza Jančíková

Tereza studuje psychologii (míří do páťáku) a ráda se věnuje tématům, která ji upřímně pálí a tím ji zvedají ze židle. Kromě toho se učí radovat i z aktivit „bez zřejmé funkce“, jako je poflakování se v lese, malování bez talentu nebo pěstování rajčat, která možná (i letos) zplesniví. O nápady Tereza nemívá nouzi, ale uskutečnit je, to pro ni bývá výzvou – moc by se jí proto hodila podpora z Nápadem to začíná (ale tentokrát neskončí!).

Dej projektu hlas!

* Hlasy aktualizujeme jednou během dne, proto se prosím nelekejte, jestliže se Váš hlas nezapočte ihned.

Dej projektu hlas!